Zumba na weselu to relatywnie nowy trend – niektórych jeszcze może dziwić. Ja sama byłam parę miesięcy temu zaskoczona, gdy zadzwonił do mnie pewien przyszły Pan Młody z pytaniem, czy bym nie zrobiła „pokazu zumby” na jego weselu. Musiałam sprawę przemyśleć, bo jednak wesele to nie sala gimnastyczna wypełniona ludźmi w dresach (choć pewnie i takie się zdarzają ;)), a raczej eleganckie przyjęcie pełne panów w garniturach i pań w sukienkach koktajlowych i na obcasach…
Biorąc pod uwagę, że jednak Zumba to nie pokaz, a interaktywna zabawa (instruktor nigdy nie tańczy sam dla siebie, czy żeby pokazać swoje umiejętności – tańczy, by porwać innych do tańca), musiałam pomyśleć o układach dość prostych, nie powodujących wystąpienia siódmych potów, a jednak angażujących i skocznych. To bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Starałam się po prostu osiągnąć jakąś równowagę i choć poty były, to głównie dlatego, że zaangażowanie było duże i o to chodziło.
To doświadczenie było dla mnie czymś zupełnie nowym i dość abstrakcyjnym. Na wesele przyjechałam około godziny 21:00, kiedy już impreza trwała w najlepsze, a ja jeszcze 15 minut wcześniej siedziałam na kanapie i jadłam bób. Na weselu od razu znalazłam się w środku imprezy i w centrum zainteresowania – co zupełnie mi nie przeszkadzało:) Bawiłam się świetnie i myślę, że nie tylko ja:)
Kolejna zumba na świdnickim weselu to moje własne wesele:) Szczerze mówiąc, sama jakoś nie pomyślałam, że mogłabym w ten sposób rozkręcić własną imprezę – podpowiedziała mi to koleżanka. Myślę, że był to bardzo mocny akcent wesela, niektórzy nawet stwierdzili, że cyt. „nigdy mi tej zumby nie zapomną” 🙂 Taka weselna aktywność jest też bardzo dobra ze względu na dzieci – Zumba dla dzieci jest teraz równie popularna co ta dla dorosłych i na słowo „Zumba” dzieciaki biegną na parkiet.
Zumba na weselu w Świdnicy jest przeżyciem dla mnie tak radosnym i intensywnym, że mam nadzieję, że kiedyś jeszcze się powtórzy:)