…A właściwie Zumba Dorosły+Dziecko, to nowa, unikalna w skali kraju zumba, w której mogą uczestniczyć dorośli wraz ze swymi pociechami. Preferowany wiek dziecka to 6-11 lat. Oryginalnie miały być to zajęcia Mama+Córka, ale kiedy na moje regularne zajęcia przyszedł Pan Stanisław i kiedy pomyślałam o Joli i jej wnuczkach, to wyszło mi, że taka nazwa będzie krzywdząca.

Dla kogo są te zajęcia?

Na zajęcia Dorosły+Dziecko mogą przyjść mamy, ojcowie, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie, kuzynki i kuzyni – każda pełnoletnia osoba, która ma prawo do opieki nad przyprowadzoną pociechą na czas zajęć.

Zajęcia są nastawione przede wszystkim na najmłodszych – mamy uproszczone układy taneczne, zabawy, jest też trochę edukacji. „Podróżujemy” do różnych krajów, trochę palcem po mapie, trochę ucząc się podstawowych kroków tańców charakterystycznych dla danej części świata. Za nami już Egipt (taniec brzucha), Kolumbia (Cumbia) i Stany Zjednoczone (Country).

Dlaczego takie zajęcia?

Skąd pomysł na właśnie takie zajęcia? Miałam bardzo dużo pytań od mam, które nie miały z kim zostawić dziecka, a chciały przyjść na Zumbę. Zawsze odpowiadałam: „tak, może Pani przyprowadzić córkę/syna, ale na własną odpowiedzialność.” Potem żal mi było patrzeć na dzieci podpierające ściany, podczas gdy my, dorośli, świetnie się bawiliśmy.

Instruktor Zumba kids i Zumba Kids Junior

W między czasie zrobiłam kurs Zumba Kids i Zumba Kids Junior i uzyskałam uprawnienia również do prowadzenia Zumby dla dzieci. Pomysł na połączenie zajęć dla dorosłych i dzieci wpadł mi do głowy właśnie na tym szkoleniu. Mieliśmy na nim przenieść się do świata dzieci, zostać dziećmi przez te parę godzin i doświadczyć Zumby w takim wydaniu. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu… świetnie się bawiłam. Pomyślałam, że i inni dorośli łatwo wejdą w ten trochę dziecięcy klimat – układy taneczne Zumba Kids są naprawdę porywające, bo proste, a piosenki wpadające w ucho. Już teraz, na zwykłej zumbie, dorośli domagają się układów Zumba Kids 😉

Dodatkowo, zawsze lubiłam używać na Zumbie gadżetów – bliżej świąt jestem Mikołajem, a Zumbiary reniferami, korzystamy z szarf, ciężarków, chust, kapeluszy… Takie rekwizyty są świetną atrakcją dla dzieci. Na każdych zajęciach Dorosły + Dziecko korzystamy z dodatkowych rekwizytów. Ostatnio była nawet bezkrwawa bitwa na kulki.

Rozdaję też dzieciom paszporty, bo bez nich nie da się podróżować do dalekich krajów…

Zapraszam na nowe zajęcia ze swoimi pociechami, na pewno będziecie się dobrze bawić. Koszt za parę to tylko 30 zł. Spotykamy się w poniedziałki o 17:30 w I Liceum w Świdnicy, Pionierów 30, sala 111, I piętro.

Monika Matykiewicz Autor wpisu: Monika Dąbrowska
Licencjonowany instruktor Zumba Fitness
Ponadto: tłumacz, wielbicielka zwierząt i zdrowego trybu życia
Kontakt: info@zumba.swidnica.pl
Telefon: +48 509 904 198