Frog Zumba Świdnica daje Ci możliwość DARMOWEGO wypróbowania, czy taka forma fitnessu Ci odpowiada.

Tylko niewielki odsetek bardzo roztańczonych Zumbiar już od pierwszych zajęć czuje się na parkiecie swobodnie. Są to najczęściej te osoby, które miały już do czynienia z Zumbą lub inną formą tańca.

Najczęściej te pierwsze zajęcia są po to, by dowiedzieć się, co to w ogóle jest ta Zumba, poczuć atmosferę zajęć i zdecydować, czy w to wchodzę, czy nie. Bo jeśli tak, to musisz sobie dać około dwóch tygodni, żeby w tańcu poczuć się bardziej swobodnie. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i Twojego charakteru, dystansu do siebie i wielu innych czynników. Co najważniejsze, zajęcia fitness Frog Zumba Świdnica dają Ci możliwość swobodnego zajęcia miejsca na sali ( osoby „początkujące” najczęściej wybierają tyły) i poczucia, że nikt tak naprawdę nie zwraca na Twoje potknięcia większej uwagi – każdy był w tym miejscu, nawet instruktor 🙂

Po jakimś czasie zauważysz, że kroki i ruchy Zumby są powtarzalne.

Powtarzają się nie tylko całe układy, ale również poszczególne sekwencje ruchu. Dzięki temu, kiedy już nauczysz się kroku salsy w jednym układzie, to przyda Ci się on również przy innej piosence. Z czasem również odkryjesz, że nie musisz już nawet patrzeć na instruktora – sama muzyka podpowiada Ci, jaki krok teraz wykonać.

Można by tu długo opowiadać o tym, jak wygląda pierwsza Zumba – nie ma jednak wyjścia – trzeba zrobić pierwszy krok i przyjść na zajęcia!

Reszta zrobi się sama. Wraz z postępami w nauce układów wzrośnie Twoja pewność siebie. Im lepiej będziesz znała/znał kroki, tym większa będzie również intensywność Twoich ćwiczeń. Ta gradacja intensywności wysiłku przychodzi naturalnie i jest bardzo odpowiednia – Ty sama/sam ją sobie regulujesz, słuchając własnego ciała. Instruktor może skakać pod sufit, ale pamiętaj, że to Ty jesteś dla siebie najważniejsza/y.

Monika Matykiewicz Autor wpisu: Monika Dąbrowska
Licencjonowany instruktor Zumba Fitness
Ponadto: tłumacz, wielbicielka zwierząt i zdrowego trybu życia
Kontakt: info@zumba.swidnica.pl
Telefon: +48 509 904 198