Od dłuższego już czasu jestem instruktorem Zumba Kids, czyli zajęć dla dzieci. Wymyśliłam unikalną formę tych zajęć, w których uczestniczą dzieci razem z rodzicami, najczęściej z mamami. Nowa edycja zajęć Zumba Mama+Córka być może rozpocznie się w nowym roku, już teraz zapraszam do zapisów przez sms: 509904198.

W wakacje miałam natomiast okazję wykorzystać moje instruktorskie umiejętności w zgoła innych warunkach. Zostałam zaproszona do udziału w projekcie realizowanym dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Świebodzicach. Mówiąc szczerze, od osoby, z którą miałam kontakt przed pierwszymi zajęciami usłyszałam o „chłopakach”, więc założyłam, że chodzi o dzieci i właśnie dla nich mam poprowadzić Zumbę na miejscu, w ośrodku. Koniec końców nie wiedziałam w jakim są wieku, okazało się, że „wiek fizyczny” nie miał tu znaczenia.

Na miejscu okazało się, że większość chłopaków jest ode mnie wyższa o głowę. Pamiętam, że gdy zaczęli schodzić z góry po schodach i się ze mną witać czułam się mocno oszołomiona. Z drugiej strony ich otwartość i brak dystansu bardzo ułatwiła sprawę. Właściwie już od pierwszych zajęć bardzo dobrze się bawili i chętnie uczestniczyli w zabawach. Największą trudność stanowiło dla mnie utrzymanie ich uwagi, a dla nich pewnie dłuższe skupienie na tym, co robię. Mimo wszystko bywały zumby, w których naprawdę rozkręcaliśmy grubą imprezę, energia roznosiła chłopaków. Po kilku spotkaniach większość dobrze znała kroki i miała świetne poczucie rytmu.

Mimo że był to dla mnie duży wysiłek (przede wszystkim emocjonalny), to bardzo miło wspominam teraz te spotkania i z chęcią jeszcze pozumbuję z chłopakami, gdy nadarzy się okazja.

Monika Matykiewicz Autor wpisu: Monika Dąbrowska
Licencjonowany instruktor Zumba Fitness
Ponadto: tłumacz, wielbicielka zwierząt i zdrowego trybu życia
Kontakt: info@zumba.swidnica.pl
Telefon: +48 509 904 198